Чому розумні батьки друкують завдання для дитини

Протягом усього двадцятого століття виробництво паперу у західному світі лише зростало. Однак на початку двадцять перших електронні технології почали поступово витісняти папір зі звичного способу життя. А перелом настав у 2017 році. При цьому витіснення паперу електронними носіями інформації відбувається набагато швидше, ніж відбувалося зростання її потреби за часів минулого століття.

Прогнози футурологів не залишають сумнівів – наступні покоління будуть занурені в електронні образи, слова та музику. Водночас технології ведуть до «оглуплення» мас, про що свідчать результати досліджень мозку, які вважають за краще не тиражувати, оскільки глобальні корпорації не мотивовані протистояти цьому – «дурний» споживач легше піддається і навіянню, і управлінню.

Людина у смартфоні стала об’єктивною реальністю, і більшість людей із цим охоче погоджуються. Ми й самі вже заручники сучасних тенденцій – читаємо менше паперових книг та майже не пишемо текстів на папері. Каліграфія більше не є трендом світової моди, крім Китаю та Японії. Азіати справді краще пристосовані і до вітру змін, і до збереження стародавніх традицій – пензлик та олівець глибоко впроваджені у їхні системи освіти. Та й папір був винайдений саме в Китаї дві тисячі років тому, а в Європі з’явився лише через десять століть, де друкарство призвело до епохи Відродження.

Зміни справді наростають. Коли ми, сучасні батьки, навчалися у школі, завдань, подібних до нинішніх, не існувало. Розумному батькові доводилося заглядати до підручника, допомагаючи дітям. Тепер батьки мають величезний вибір інструментів для розвитку дитини. Вони розуміють, які напрями вимагають більшої уваги, і самі можуть підібрати комплекти необхідних завдань, що розвиваються.

При виборі виникає логічне питання: у якому вигляді дати завдання дитині – традиційному чи онлайн. Досвід підказує, що паперові твори зберігаються краще, до них можна повертатись, легше спостерігати прогрес. Підшиті до папки завдання також можна показати шкільному вчителю, це часто потрібно тим батькам, які супроводжують процес навчання своєї дитини.

Товста книга виконаних завдань на значному місці у вашому будинку безсумнівно підвищить впевненість дитини у своїх силах, адже це вже її матеріалізована творчість. Зрештою, у нього з’явиться усвідомлення, що не боги горщики обпалюють, і кожен може створити власну історію успіху.

Ніколи не пізно запитати себе, якою я бачу свою дитину через двадцять років? Чи достатньо амбітних у мене цілей?