П’ятнадцять порад батькам дошкільнят

Дошкільники відрізняються своєю невгамовною енергією та цікавістю. І це тримає їхніх батьків у постійній напрузі. У цей період діти багато дізнаються і набувають багато нових навичок. Це звучить чудово, але батьки дошкільнят знають, як важко впоратися з дітьми, які й хвилини не можуть всидіти на одному місці.

Розглянемо кілька порад для батьків дошкільнят.

1. Допомагайте дитині розвивати комунікативні навички

Навички спілкування для дошкільнят не менш важливі, ніж для старших дітей. Чим краще у дитини розвинені комунікативні навички, тим краще вона зможе ладнати з однолітками та вихователями у дитячому садку.

2. Навчіть дитину слухати

Всі ми добре знаємо, як важко буває сконцентрувати увагу дитини на чомусь. Однак у дитячому садку йому доведеться брати участь у різних заняттях: співати, малювати, слухати пояснення вихователя тощо. буд. Усе це вимагатиме від дитини посидючості та уваги. Вміння слухати допоможе дитині брати активну участь у різноманітних заходах у дитячому садку.

3. Навчіть дитину працювати у команді

Коли дитина йде в дитячий садок, вона всього кілька годин на день проводить вдома, а решту часу знаходиться поруч із ровесниками та вихователями. Заняття у дитячому садку вимагають від дитини командної роботи. Цю навичку можна розвинути у дитини вдома за допомогою різних ігор.

4. Навчіть дитину дотримуватися вказівок

У ранньому віці ми вчимося чогось нового, дотримуючись інструкцій та вказівок. Однак дитині буде важко чомусь навчитися, якщо вона не знає, як слідувати вказівкам. У дитсадку дитина отримує вказівки від вихователя і таким чином розвиває нові навички. Навчіть дитину дотримуватися інструкцій, граючи з нею в ігри. Давайте дитині веселі завдання та беріть участь в іграх разом із нею.

5. Навчіть дитину користуватися канцелярським приладдям

У дитячому садку дитина навчається працювати з олівцями, кольоровими крейдами, ножицями, фломастерами тощо. Малюйте разом з дитиною вдома, щоб навчити її користуватися цими предметами. Також навчіть дитину писати букви та цифри.

6. Заохочуйте в дитині самостійність

Вдома ви допомагаєте дитині мити руки до і після їжі, чистити зуби, зав’язувати шнурки і т. д. Але, коли дитина йде в дитячий садок, ви не можете постійно бути поряд з нею. Заохочуйте його виявляти самостійність: привчіть його до того, щоб він сам мив руки, вмивався і т.д. Це вселяє в дитину почуття відповідальності та незалежності. Це йому обов’язково стане в нагоді в найближчому майбутньому.

7. Встановіть дитині розпорядок дня

Дитині необхідний порядок дня. Якщо у дитини протягом дня виділено час на ігри, їжу, сон і т. д., це приносить користь вам обом. Постійний розпорядок дня не лише привчає дитину до дисципліни, а й допомагає вам ефективно розпоряджатися своїм часом. Коли дитина звикне до розпорядку, вам не доведеться постійно нагадувати йому, щоб вона йшла спати або сідала їсти.

8. Не будьте надто суворими до дитини

Не варто плутати дисципліну із суворістю. Якщо ви виявляєте до дитини зайву строгість, може стати впертим. Говоріть з дитиною дружелюбно, встановіть з нею довірчі стосунки, щоб вона могла спілкуватися з вами, не відчуваючи страху. Це також допоможе вам встановити міцний емоційний зв’язок із дитиною.

9. Не піддавайтесь на істерики дитини

Не варто бути строгими до дитини, але не можна бути з нею та надто м’якими. Постарайтеся знайти золоту середину. Не піддавайтесь на істерики дитини, але й не ігноруйте їх. Якщо дитина починає істерику через те, що вона щось не отримала, запропонуйте їй щось натомість. Намагайтеся визначити причину істерики. Можливо, дитина просто голодна або втомлена.