Заняття, які допоможуть дітям розвинути здорові звички

Ви намагаєтеся привчити дитину їсти овочі – але щоразу вона відмовляється навідріз. Ви б хотіли, щоб щодня вся сім’я збиралася за вечерею – але завжди у когось є невідкладні справи. Всі члени вашої родини розуміють, наскільки важлива фізична активність, але у вихідні ви не йдете на стадіон, а дивіться телевізор.

Мабуть кожному знайомі такі ситуації. Але навіть незважаючи на стрімкий ритм життя та завантаженість справами, можна навчитися вести здорове та щасливе життя. Розглянемо кілька порад щодо того, як цього досягти.

1. Вирощуйте овочі на власному городі. Хочете, щоб вашим дітям подобалося їсти овочі? Вирощуйте їх у себе вдома. Купуйте насіння і посадіть його на городі разом із дітьми. Доглядайте рослини разом: поливайте їх кожен день і спостерігайте за тим, як вони ростуть. Поговоріть з дитиною про те, як вона думає, коли рослина виросте і дасть плоди. Якщо ви не маєте достатнього досвіду у вирощуванні рослин, не хвилюйтесь. Багато овочевих культур (наприклад, морква, кабачки, огірки, помідори тощо) невибагливі – виростити їх досить легко.

2. Готуйте їжу разом.Якщо ви готуєте їжу разом з дитиною, ви можете розвинути у неї здорові харчові звички, а також зміцнити спілкування та емоційний зв’язок. Якщо у вас велика сім’я і ви не хочете, щоб на кухні було надто багато людей, керуйтеся принципом «розділяй і володарюй». Приготуйте вечерю разом з одним із дітей, а наступного дня дозвольте зробити те саме дружину разом з іншою дитиною.

3. Збирайтеся разом. Якщо ви щоранку поспішайте на роботу, а ввечері зайняті робочими зустрічами або тренуваннями з фітнесу, вам може бути важко збиратися всією родиною за вечерею. Але намагайтеся хоча б щодня приймати їжу разом із сім’єю. Неважливо, це буде сніданок або вечеря. Збирайтеся разом і говоріть про те, як минув день у кожного з вас.

4. Зробіть ваш раціон кориснішим.Вам не обов’язково вмовляти дітей їсти корисну їжу. Корисне харчування це може бути весело. Дозвольте кожному члену сім’ї вибрати страву, яку ви готуватимете один-два рази на тиждень. Але при цьому встановіть певні правила: у раціоні має бути білок, корисні вуглеводи та клітковина. Ходіть разом із дитиною купувати продукти, заохочуйте її допомагати вам вибирати фрукти та овочі. Вносите невеликі зміни до вашого звичного раціону: наприклад, якщо дитина любить піцу, готуйте її з вегетаріанських продуктів.

5. Проводьте час на вулиці.Ви можете просто гуляти, кататися на велосипедах, на роликах або ходити на спортивний майданчик. Кожне з цих занять допоможе вам і дитині виявляти фізичну активність. У вихідний день замість того, щоб включати дитині мультфільми, погуляйте з нею у найближчому парку або заплануйте поїздку околицями велосипедами. Замість походу в кінотеатр пограйте у футбол чи бадмінтон на найближчому спортивному майданчику.